На дворі вже вересень, а амброзія на Херсонщині все цвіте. Люди з алергією б’ють на сполох, адже кожен день їх супроводжує нежить, чхання, сльозотеча – і це лише мала частина симптомів та перша стадія захворювання з якими їм доводиться боротися щодня. А далі кон’юнктивіт, погіршення зору, набряк легенів – більш серйозні наслідки такого здавалося б «легкого» нездужання.
За статистикою, приблизно кожен третій українець є алергіком. Але найгірше те, що число алергіків зростає, і, за підрахунками фахівців, вже до 2050 року кожен другий житель нашої планети буде страждати тим чи іншим видом алергії.
За офіційними даними в Україні амброзією засмічено близько 2 млн. гектар землі. Від неї страждають не лише люди, а й ґрунт, оскільки цей бур’ян заввишки з людський зріст його дуже виснажує. Та основна проблема все ж таки в тому, що від неї страждають люди.
За словами лікаря-алерголога комунального закладу «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є. Карабелешу», кандидату медичних наук з імунології та алергології, асистенту кафедри сімейної медицини та загальної практики Одеського національного медичного університету Вікторії Нахашовой : «На даний момент існує лише один спосіб вторинної профілактики алергії. Тобто коли вже відомо, який саме алерген викликає реакцію імунітету, проводиться курс ін’єкцій. Цей самий алерген вводиться в організм людини у невеликих дозах протягом певного часу.»
Як же цьому запобігти? Як захистити від алергії себе і свою сім’ю? Чи існує профілактика алергії? І що робити в тому випадку, якщо хвороба все-таки виявилася?
В обласному центрі як з’ясували журналісти «Єдиного щита» існує “Програма боротьби з карантинними бур’янами на території міста Херсона на 2018-2022 роки”, на яку у бюджеті міста передбачені більш ніж 2 млн гривень.
Програма боротьби зі шкідливим бур’яном, передбачала не тільки покіс, який вважається не особливо результативним при несвоєчасному виконанні кожного етапу, а й використання спеціальних препаратів, що знищують рослина повністю.
В червні на засіданні сесії Херсонської міської ради депутати виділили кошти за Програмою для КП «Гарантія» — цілих 34 тисячі гривень! За них повинні були придбати хімічні засоби для боротьби з карантинними бур’янами.
Програмою боротьби з карантинними бур’янами на території міста Херсона на 2018-2022 роки передбачено фінансування в сумі 2 251 150,00 грн. За програмою розпорядниками коштів є комунальні підприємства «Парки Херсона і «Гарантія».
Громадськість занепокоєна цим питанням не менше. Їх цікавить чому мер міста нічого не робить з цією проблемою і через це доводиться сраждати населенню. А хтось підходить до цієї проблеми з іншого боку і звертає увагу на те, що в місті немає чітких меж між приватною та комунальною власністю. Через це виходить плутанина і стає незрозуміло хто і за що відповідає.
Так, що боротьба і турбота так і залишились на папері, а херсонські алергіки як і раніше, атакують аптеки.