Намір створити на території Бериславського району національний природний парк «Кам’янська Січ» продовжує наштовхуватися на супротив місцевих жителів. 26 березня обурені люди вдались до акції протесту на трасі Мар’янське – Берислав, на перехресті з дорогою на Новорайськ і Червоний Маяк (на фото). На це відреагувало керівництво Херсонської облдержадміністрації, ініціювавши звернення до президента України з проханням відстрочити питання створення парку «у зв’язку з необхідністю вивчення ситуації і забезпечення проведення до 27 червня п. р. роз’яснювальної роботи серед населення».
Тема парку обговорювалась і на зібранні, що відбулось згодом у будинку культури Новорайська за участі представників місцевої ОТГ, а також Милівської, Качкарівської і Новокаїрської сільрад. Всі присутні на ньому одноголосно проголосували за скасування проекту указу президента «Про створення національного природного парку «Кам’янська Січ».
— Наші жителі з самого початку виступали проти цього парку. Вони вважають, що це чергове рейдерське захоплення земель. З іншого боку, представники державної влади теж нічого нікому не пояснили, а ми вважаємо, що роз’яснювальна робота мала бути проведена, — пояснив Новорайський сільський голова Олександр Шокуров.
— У нашій громаді теж ніякого обговорення щодо цього питання не було. Можливо, створення парку – важлива справа, але без погодження з громадами це не реально. Оскільки нашу думку проігнорували, тож отримали відповідну реакцію, — підтримав колегу Качкарівський сільський голова Юрій Бутівчак.
— Ми прикладемо всі зусилля, щоб зупинити створення національного природного парку, — пообіцяв Новокаїрський сільський голова Віктор Горбань.
Сільських голів підтримав голова Бериславської райради Володимир Коновалов. Лише голова райдержадміністрації Олександр Гомон закликав громади діяти в межах чинного законодавства і до діалогу з цього питання разом із Херсонською ОДА та адміністрацією президента України.
Нагадаємо, що вищезгаданий проект указу президента України був підтриманий членами Кабінету міністрів 10 січня. Новий природно-заповідний об’єкт передбачається створити на території 12 261,14 гектарів земель державної власності.
«Його створення має не лише природоохоронне, а й історичне значення. Саме тут розташовувалась одна з головних святинь українського козацтва «Кам’янська Січ». Крім того, це унікальний для Правобережжя масив цілинних типчаково-ковилових степів, з різноманіттям рослин і тварин, занесених до Червоної книги України, який визнаний об’єктом Смарагдової мережі», — пояснив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.
Відповідно до проекту указу президента України, протягом 2019-2021 років у постійне користування НПП «Кам’янська Січ» має бути надано 6 013,241 га земель, у тому числі з вилученням у землекористувачів, розроблено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок, оформлені на них речові права і встановлені межі території національного природного парку.