Карантинні обмеження внесли свої корективи в життя суспільства, і насамперед ці обмеження негативно вплинули на підприємницьку діяльність. В березні цього року підприємці вимушені були перевести свій бізнес в онлайн режим, в травні роботу було поновлено, але карантин «вихідного дня» запроваджений урядом з 14 листопада 2020 року, знов поставив малий бізнес у скрутне становище. Адже, найбільший заробіток підприємці отримували саме у вихідні дні.
Як повідомляє директор Херсонського обласного центру зайнятості Євгеній Єрашов, з початку карантину кількість зареєстрованих безробітних жителів Херсонської області зросла на 3 600 осіб.
На мітинги на протести підприємців ні адміністрація, ні уряд не звертав уваги, а значна кількість людей втратила роботу, зокрема й заробітну плату, за рахунок якої вони й жили.
Тож, поставало питання в компромісі щодо праці в період карантину ФОПів, а також фінансової допомоги.
Державну підтримку у випадку призупинення своєї діяльності через карантин можуть отримати офіційно зареєстровані ФОПи, які сплачували Єдиний соціальний внесок протягом останніх шести місяців до зупинення або скорочення діяльності. Бізнес, що працював «у тіні», не зможе скористатися допомогою від держави.
За словами Євгена Єрашова, у цьому році таку виплату отримали 5 300 підприємців малого та середнього бізнесу на загальну суму 64 млн грн.
Наразі ХОДА активно працює у сфері розвитку основних стратегічних секторів економіки, покращення інвестиційного клімату регіону, а також зниження адміністративних бар’єрів.
Урядом у зв’язку із запровадженням карантину вихідного дня відновлено та розширено ряд програм підтримки бізнесу. Зокрема, рефінансування фактично під 0% існуючих позик за програмою доступних кредитів «5-7-9», надання можливості застосування механізму визнання «карантину вихідного дня» форс-мажорною обставиною, запровадження програми портфельних гарантій, компенсація частини зарплат робітників у зв’язку з простоєм, введення кредитних канікул та інше.