Ліцеїсти не обмежуються лише вивченням програми із шкільних дисциплін, а й роблять перші кроки у науці. Починаючи з 9 класу учні проводять дослідження та створюють проекти з інформатики, екології, біології, економіки та інших дисциплін, беруть участь у Всеукраїнських, Міжнародних олімпіадах, та Малій академії наук.
За спиною одних ліцеїстів — численні перемоги, хтось лише починає свій «олімпіадний» шлях, але усіх їх об’єднує наполегливість, старанність та любов до науки.
Про свої наукові досягнення та плани на майбутнє розповіли ліцеїстки 10-того природничо-математичного класу, спеціальності медицина Марія Єфимович і Діана Ушакова.
Марія Єфимович
Знайомі дівчини буквально переманили Марію з попередньої школи розповідями про те, як цікаво навчатися у академічному ліцеї ім.О.Мішукова.
Проблем із вибором на яку спеціальність вступати у дівчини не було. Марія виросла у сім’ї медиків, тож з дитинства зацікавилася цією професією і вирішила спробувати продовжити династію.
Перший рік навчання на спеціальності медицина давався складно, чесно говорить ліцеїстка. Різниця між шкільною і профільною ліцейською програмою була відчутна. Щоб надолужити всі знання, весь вільний час Марії доводилося приділяти навчанню.
«Раніше я танцювала, але із приходом у ліцей з гуртками «зав’язала» ( і не тільки я, а й більшість ліцеїстів). Та зовсім без творчості у нас все ж не обходиться. Ми готуємося до дебютних виступів, на яких показуємо наші класи у всій красі. На цьому концерті ми і танцюємо, і співаємо, граємо різні мініатюри, — показуємо всю свою креативність», — говорить Марія.
Поступово знань, які учениця здобувала за навчальною програмою стало мало, і Марія захопилася науковою роботою. Перші кроки дівчина зробила на олімпіадах та у Малій академії наук у 9-тому класі. А уже цьогоріч завоювала друге місце на міському етапі МАН і тепер серйозно готується до наступного щабля — обласного.
«Наукову роботу писати важко, але мені подобається досліджувати, захищати результати свого дослідження, це дуже цікаво.
У цьому році я працюю над темою «Хвороби шлунково-кишкового тракту у підлітків». Для дослідження було багато варіантів, але я вважаю цю тему дуже актуальною, так як підлітки звикли харчуватися не завжди корисною їжею і не дотримуватися режиму харчування. Все це призводить до хвороб і погіршує життя людей у цілому. Сподіваюся, що зі своєю роботою я допоможу одноліткам зрозуміти у чому шкідливість і небезпека неправильного харчування», — розповідає Марія.
Плани на майбутнє у юного науковці прості і амбітні водночас: виграти зі своєю роботою на обласному та всеукраїнському етапах Малої академії наук, успішно закінчити навчання у ліцеї, здати ЗНО на найвищі бали та вступити у омріяний ВУЗ. Тож перед Новим роком ліцеїстка Марія Єфимович собі і всім українцям бажає :
Діана Ушакова
Однокласниця Марії, Діана Ушакова також прийшла до ліцею із мрією стати медиком:
«Я боялася, що погано здам ЗНО і не вступлю в той ВУЗ, про який мріяла. Тож після 7 класу разом з батьками ми вирішили, що мені треба спробувати вступити до ліцею.
Коли я перейшла сюди, то практично не спала… Було дуже складно наздогнати ліцеїстів, які навчалися в профільному класі. Інапочатку оцінки в мене були на два-три бали нижче, ніж в школі», — ділиться своїми спогадами про перші місяці навчання у ліцеї Діана. – Але потім я втягнулася і почалися МАНи. От цього року у мене 2 місце по місту на МАН із роботою «Вплив вагових класів на інкубаційні якості перепелиних яєць».
Після трьох років вивчення медицини у ліцеї Діана не передумала іти навчатися на медика далі.
Дівчина бажає собі і всім знайомим реалізуватися і бути задоволеним собою :
Більше 20 років таким ліцеїстам, як Марія та Діана, отримувати знання допомагає вчитель біології ліцею ім.О.Мішукова, Заслужений вчитель України, Народний вчитель України Любов Миколаївна Ігнатюк.
Любов Миколаївна відверто говорить, що на початку кар’єри вона не мала ентузіазму до роботи. Змінила ставлення до вчителювання можливість допомагати учням з науковими дослідженнями та проектами. Любов Миколаївна згадує, що використовувала наймений шанс, аби запросити на уроки науковців-біологів з університету, домовитись привести школярів на екскурсію у лабораторію.
Старання вчителя не були марними, учні стали вигравати Всеукраїнські та Міжнародні олімпіади з біології.
«На олімпіади ми возили дітей «пачками». Перша перемога у Міжнародній олімпіаді у нас була в 2006 році. Тоді Юра Щукін отримав бронзову медаль у Аргентині. Мене навіть нагородили орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня.
Якщо порахувати, то за всі роки роботи у ліцеї, 12 із моїх олімпіадників отримали президентську стипендію (деякі діти навіть не один рік)», — згадує Любов Миколаївна.
За довгий час роботи позитивне ставлення до дітей та роботи загалом у вчителя біології не зникло.
«Дітки у нас дуже хороші, мотивовані. Знаєте як кажуть: під великим тиском і високою температурою з графіту утворюється алмаз. Так і наші ліцеїсти буквально ростуть у нас на очах, стають міцними та розумними», — хвалиться своїми учнями Любов Ігнатюк. — Особливо мені приємно як вчителеві, коли випускники пишуть, дзвонять і хваляться, що на першому-другому курсі університету ще користуються деякими моїми конспектами. А університетські викладачі виділяють їх як кращих студентів».