Чотири роки тому фахівці бактеріологічної та паразитологічної лабораторій ДУ «Тернопільський ОЛЦ ДСЕСУ» перевіряли банкноти з громадського транспорту: чи не кишать на них мікроби. Так от на одній з купюр виявили кишкову паличку.
Одним з виходом зменшення поширення інфекції через гроші є перехід на безготівковий рахунок, адже це не тільки зручно, але й гігієнічно!
Так, журналіст видання «Гривна» Поліна Дайнега повідомляє, що через три тижні у цих же маршрутках з`являться термінали безготівкового розрахунку. Тобто кожен пасажир зможе розрахуватися готівкою, за допомогою QR-коду або власної банківської картки, просто провівши її через апарат.
“Ми вже замовили термінали. Очікуємо, коли вони будуть придбані та надіслані нам з Дніпра. Потім їх потрібно підключити, перевірити, щоб все працювало. Десь тижні два-три і вже запустимо ще один спосіб оплати”,- каже представник “ПриватБанку” Віктор Ніжурін.
До речі, про встановлення в автобусах терміналів замислився і приватний перевізник “Корнет-Стиль”. Наразі представники “ПриватБанку” продовжують вести з ним перемовини.
“Перевізники начебто готові до нововведень, але побоюються, що херсонці не сплачуватимуть за проїзд. Простіше кажучи, мухлюватимуть. А це тягне за собою додаткові збитки. Тому вони ще вагаються. Сподіваємося, що пасажири будуть порядні і справно сплачуватимуть за проїзд”,- додав Ніжурин.
А також тепер пасажири у маршрутних таксі комунального підприємства “Херсонкомунтранссервіс” (“ХКТС”) можуть розрахуватися за допомогою телефону. Про це розповів директор комунального підприємства Павло Ткаченко.
“Спеціальні наліпки з QR-кодом надійшли до нас вчора. Ми вже частково розклеїли їх, але наразі робота ще продовжується. У кожному автобусі десь по 5 штук. Це знаменна подія, адже вперше у херсонській маршрутці можна не передавати гроші, а сплатити за допомогою свого смартфону. Ми сподіваємося, що херсонці оцінять”,- каже Ткаченко.
Ці наліпки містять не лише код, а й інструкцію стосовно того, як можна за допомогою телефону, на який встановлено мобільний додаток “Privat24”, розрахуватися у херсонських маршрутках за проїзд.
Нагадаємо, що сьогодні вищезазначене підприємство обслуговує такі маршрути: 2, 3, 4, 5, 6, 10, 14, 17, 22, 24, 25, 28 і 55 (сезонний). Наліпки з кодом наклеюватимуться на 17 автобусів, які наразі знаходяться в роботі.