За рік кількість незайнятих вакансій зросла на 13%.
В Україні загострилася проблема дефіциту кадрів. За підсумками першого півріччя 2019 року кількість офіційно зареєстрованих незайнятих вакансій зросла до 93,2 тис. Це на 13,1% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. Такі дані наводить державна служба статистики.
При цьому середній показник дає не дуже точне уявлення про стан справ в деяких галузях. Наприклад, в будівництві і переробній промисловості вакансій стало навіть менше на 9% і 2% відповідно. А попит на ріелторів і зовсім впав на 13%. Втім, це єдині сегменти економіки, де відкритих вакансій стало менше.
За всіма іншими галузями попит на персонал виріс. Причому є серед бізнес-напрямків і справжні рекордсмени:
Інформатизація та телеком — 1,1 тис. (+ 69,3%).
Освіта — 5,4 тис. (+ 52,3%).
Професійна та наукова діяльність — 1,9 тис. (+ 27,2%).
Мистецтво і спорт — 1,1 тис. (+ 25,9%).
Транспорт, кур’єрська діяльність — 10,9 тис. (+ 22,2%).
Примітно, що зросла кількість вакансій і в категорії «держслужбовці, законодавці і менеджери». Таких, за даними Держстату, до кінця першого півріччя налічувалося 4,6 тис. При цьому, додають у відомстві, тут відзначається і найвища конкуренція серед претендентів — 9 осіб на одне місце. З одного боку, це може свідчити про низьку кваліфікацію кадрів, яка не задовольняє потенційного роботодавця. З іншого, — може говорити про завищені очікування працівників, яких не влаштовують запропоновані посади.